Trwa ładowanie proszę czekać ...

Lidl przenosi swój punkt ciężkości na produkty roślinne z dala od mięsa, a w ich składzie szykują się dodatkowe zmiany.

10 lutego 2023

Lidl z dumą ogłasza poszerzenie wyboru produktów wegetariańskich i wegańskich, w tym zmiany w składzie ich marek własnych. Do 2025 roku Lidl planuje znacznie zwiększyć udział białek pochodzenia roślinnego oraz produktów pełnoziarnistych w swoim asortymencie. Dodatkowo, we wszystkich sklepach zostaną wprowadzone zmiany zarówno w kampaniach reklamowych, jak i na etykietach produktów.

Jesteśmy świadkami kulinarnej rewolucji, która dzieje się na naszych oczach! Roślinne zamienniki mięsa od lat stają się coraz bardziej powszechne na sklepowych półkach, a teraz jeden z największych polskich detalistów - Lidl - wynosi tę kategorię na nowe wyżyny. Ogłoszenie to oznacza ekscytujący rozwój w dziedzinie mięs roślinnych, oferując klientom coraz wygodniejszy dostęp do tych produktów. Lidl niedawno ujawnił zaktualizowaną wersję swojej polityki zakupowej zorientowanej na żywienie. Nowy program obejmuje modyfikacje w zakresie wyboru produktów, a także zmiany w zawartości niektórych pozycji.

Mniej mięsa, więcej roślin

Aby lepiej chronić środowisko, bioróżnorodność i zdrowie ludzi na całym świecie, Lidl jest zdecydowany zwiększyć konsumpcję produktów roślinnych do 2025 roku. Obejmuje to obfitość produktów wegańskich, które są częścią jej własnej marki Vemondo. Od 2023 roku, klienci będą mogli zobaczyć, ile białka zwierzęcego w stosunku do źródeł roślinnych zostało użyte w każdym oferowanym produkcie - informacja ta będzie łatwo dostępna dla każdego. Z taką zmianą, pochodzącą od jednego z największych sprzedawców detalicznych, może to bardzo dobrze zainicjować ruch w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań! W celu dalszego promowania zdrowego stylu życia, Lidl zwiększa ofertę produktów pełnoziarnistych pod markami własnymi. Według badań Global Nutrition Report, spożywanie większej ilości błonnika z diety bogatej w pełne ziarna może pomóc nam wszystkim zachować zdrowie poprzez zapobieganie chorobom serca, cukrzycy i innym pokrewnym schorzeniom. W związku z tym Lidl zobowiązał się, że do 2025 r. będzie nadal poszerzał wybór tych odżywczych produktów w ramach marek własnych.