Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najważniejsze cechy fotela dla gracza

13 marca 2017

Fotel dla gracza powinien być dobrze dostosowany do wzrostu gracza oraz do wysokości blatu biurka, na którym znajdziemy klawiaturę i mysz. W typowych biurkach znajdujemy wysuwaną półkę na mysz i klawiaturę i właśnie do niej dostosowane musi być krzesło gracza. Inaczej wygląda sprawa w przypadku urządzeń mobilnych. Tutaj będziemy bardziej elastyczni, ale niezależnie od wszystkiego trzeba postawić na fotel dla gracza z możliwością regulacji wysokości. Wysokość siedziska reguluje się poprzez zastosowanie specjalnego podnośnika gazowego lub olejowego, który pozwoli nam na wygodne przestawianie fotela tak, by pasował do miejsce, a którym będziemy pracować.

O podłokietnikach wielu użytkowników foteli dla graczy zapomina lub po prostu je lekceważy, ale jest to bardzo poważny błąd. Mają one naprawdę istotne znaczenie i chociaż można z nich zrezygnować przy klasycznych fotelach biurowych, rozwiązania dla graczy potrzebują ich koniecznie. Wolno zwisające w czasie pisania czy grania ręce będą się zdecydowanie szybciej męczyły, a do tego ich ustawienie powoduje problemy z postawą, co przekłada się na ból pleców. Kiedy akcesoria dla gracza​nie ma podłokietników, poszukujemy pozycji odciążającej ręce, a ona jest bardzo niezdrowa dla naszych pleców. Po niedługim czasie zacznie pojawiać się ból karku, który będzie się potem rozszerzał na inne części pleców. Fotele dla graczy zazwyczaj posiadają odpowiednio wyprofilowane podłokietniki, dzięki którym łokcie mogą być wygodnie podparte, a ustawienie podłokietników może być dodatkowo regulowane na dwóch płaszczyznach.

Który model będzie najlepszy?

Zazwyczaj odpowiedź na takie pytanie kieruje się w stronę naszej wygody. Bardzo ciekawe propozycje mają dla nas szwedzcy producenci, którzy w swoich fotelach montują specjalne poduszki zapewniające dodatkowe podparcie dla szyi i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Za takie dodatkowe elementy komfortu trzeba zapłacić jednak dość sporo, ponieważ fotele osiągają pułap cenowy nawet kilka tysięcy złotych. 

Na koniec warto dodać, że odpowiedni fotel do grania wcale nie oznacza, że wszystkie problemy zdrowotne od razu znikną. W rzeczywistości fotel jest wstanie jedynie ograniczyć nasz dyskomfort. Negatywny wpływ na nasze ciało będzie istniał dalej, ale będzie mniejszy.