Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak znaleźć idealny fotel dla gracza?

27 marca 2017

Gdy wybieramy fotel gamingowy, powinniśmy zapoznać się z tymi jego możliwościami, które odnoszą się do sposobu jego regulowania. Te najprostsze pozwalają zarówno na regulowanie wysokości, jak i odchylenia oparcia, normą jest też regulacja wysokości, na jakiej znajdują się podłokietniki. Producenci dbają także o to, aby regulować profil oparcia oraz głębokość siedziska. Wszystko to sprawia, że fotel dla gracza można dopasować nie tylko do jego wzrostu, ale i wagi.

Wybór rozwiązania wysokiej jakości nie jest przy tym wcale fanaberią wymagających graczy. Musimy liczyć się z tym, że rozgrywki są często rozciągnięte w czasie, a co za tym idzie, często kończą się bólem kręgosłupa. Fizyczne zmęczenie sprawia, że gracz wcale nie odczuwa przyjemności z rozgrywki i w pewnym momencie staje się mniej efektywny, a jego drużyna nie może liczyć na wsparcie, które jest jej potrzebne. Gdy zastanawiamy się nad tym, jaki fotel gamingowy wybrać, powinniśmy przeanalizować przynajmniej kilka czynników, które pozornie wydają się nie mieć większego znaczenia.

Jednym z nich jest materiał, z jakiego wykonany jest fotel. Możemy tu mówić o sporej różnorodności, fotele powstają więc z wykorzystaniem skóry naturalnej i fotel gamingowy​ekologicznej, materiałów zamszopodobnych, tkanin i włókien karbonowych, a nawet przy współudziale siatki nylonowej. O wyborze materiału najczęściej decyduje cena fotela dla gracza oraz indywidualne preferencje osoby decydującej się na taki zakup, należy mieć jednak świadomość tego, że fotele wykonane z materiałów tekstylnych najprawdopodobniej nie będą najlepszym rozwiązaniem. Są one niewygodne, a przecież gracz często spędza na nich długie godziny, znacznie ciekawiej prezentują się więc te rozwiązania, do produkcji których zastosowano skórę naturalną. Jeśli nie stać nas na tego rodzaju rozwiązanie, alternatywą dla niego może okazać się tak zwana skóra ekologiczna. Owszem, przeciera się ona dość szybko, nawet wykorzystywana dość intensywnie nie przestaje być jednak wygodna. Jeśli decydujemy się na zakup dość elitarnego rozwiązania, mamy prawo oczekiwać, że będziemy mogli cieszyć się fotelem wykonanym z tak zwanych elementów zamszopodobnych. Nie można nie docenić także różnego rodzaju tkanin. Te zapewniają lepsze odprowadzanie potu, choć samo ich czyszczenie jest często sporym wyzwaniem.