Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fotel do grania i do pracy przed komputerem

21 marca 2017

Księga rekordów Guinnessa informuje, że najdłuższa partia w grach komputerowych trwała ponad 163 godziny bez przerwy. Nie da się ukryć, że musiało się to odbić negatywnie na zdrowiu osób grających. Pomimo negatywnego wpływu gier komputerowych na nasze zdrowie, zazwyczaj nie możemy się powstrzymać i chociaż nikt raczej nie spędza przed ekranem aż tylu godzin, na pewno spora część naszego czasu wykorzystywana jest na gry. Żeby nasze zdrowie za bardzo nie cierpiało, trzeba stworzyć dla siebie odpowiednie warunki. Dobrze dopasowane biurko, właściwy fotel i można grać.

Fotel gamingowy

Gry komputerowe to jedna z bez wątpienia najlepszych i najłatwiej dostępnych rozrywek dla młodych ludzi w dzisiejszych czasach. Osoby po 30. roku życia także bardzo chętnie oddają się tej rozrywce, zwłaszcza jeśli są to osoby wychowane na grach wideo. Wracają do swoich ulubionych tytułów z dzieciństwa i poszukują fotel dla gracza​nowinek. Dzisiaj też mają znacznie więcej pieniędzy na zakup sprzętu do grania, a także gamingowych akcesoriów, do których zaliczamy odpowiednio przystosowane do zdrowej i wygodnej gry stanowisko. W ich wieku jest to zresztą też znacznie ważniejsze. Producenci są przygotowani na zgłaszany przez nich popyt.

Warto podkreślać, że fotel do grania nie jest tylko dodatkiem czysto estetycznym. Jego podstawowym zadaniem jest ograniczanie problemów z układem kostnym i zwłaszcza z kręgosłupem, które są powodowane przez długie pozostawanie w pozycji siedzącej. O takim fotelu warto pomyśleć także wtedy, kiedy nasze dziecko spędza dużo czasu przed komputerem. U dzieci i u nastolatków organizm cały czas rośnie, przez co nieprawidłowa postawa bardzo odbija się na kondycji organizmu. Dane statystyczne są naprawdę zastraszające, ponieważ okazuje się, że aż 80% młodych ludzi ma płaskostopie, problemy z wykrzywionymi kolanami lub skoliozę lub którąś z podobnych wad kręgosłupa. Niezależnie zatem od tego, czy martwimy się zdrowiem naszych dzieci, czy bardziej przejmujemy się godzinami siedzącej pracy wykonywanej przez nas samych, fotel dla gracza jest rozwiązaniem bardzo sensownym.