Trwa ładowanie proszę czekać ...

Poradnik zakupowy – fotel dla graczy

16 marca 2017

Spędzanie wielu godzin przed komputerem każdego dnia praktycznie zawsze prowadzi do rozwinięcia się bólu pleców, zwłaszcza w jego lędźwiowym odcinku. Można się przed tym bronić poprzez postawienie na solidny fotel dla gracza. Na takim fotelu możemy liczyć na komfort, lepszą postawę oraz ochronę naszego zdrowia. Zaletą bez wątpienia jest także na pewno ciekawy wygład fotela, dzięki któremu można zrobić na znajomych dobre wrażenie.

Dobry fotel biurowy czy dedykowany fotel dla gracza?

Dobry fotel dla gracza to kwestia przede wszystkim indywidualna, albowiem każdy ma inne preferencje. Wpływa na oto wiele cech czysto subiektywnych. Dużo zależy oczywiście także od tego, ile pieniędzy będziemy w stanie wydać na nasz fotel. Wyższa jakość w oczywisty sposób przekłada się na wyższą cenę fotela. Najtańszy fotel dla gracza można kupić już za kilkaset złotych, ale naprawdę dobre, ergonomiczne i trwałe fotele gamingowe to już wydatek na poziomie 2500 złotych, chociaż za te pieniądze możemy liczyć na naprawdę imponujący fotel skórzany.

Najlepszy fotel dla nas

Fotel, na którym będziemy spędzać wiele godzin, musi być przede wszystkim bardzo wygodny. Gracz na pewno będzie do niego bardzo przywiązany. Badania fotel do gier​wyraźnie pokazują, że przeciętna osoba w wieku powyżej 13 lat spędza każdego tygodnia blisko 6,5 godziny przed ekranem komputera. Są to dane dla całości populacji, więc w przypadku samych graczy muszą one być zdecydowanie wyższe. Nie jest niczym nadzwyczajnym nawet potrojenie tej liczby godzin tym bardziej, że przed komputerem bardzo często pracujemy, co daje nam 7-8 godzin na dobę, a potem przy komputerze relaksujemy się też kolejne 3-4 godziny. Cechy fotela, technologie produkcji, wykorzystane materiały i podobne kwestie przełożą się bezpośrednio na nasze samopoczucie w czasie pracy i zabawy, a do tego będą miały przełożenie na nasze długookresowe zdrowie. Wybór najlepszego fotela jest zatem bardzo ważny i można się tutaj posiłkować chociażby internetowymi rankingami. Za najważniejsze zazwyczaj uchodzi odpowiednie ukształtowanie oparcia oraz możliwość regulacji samego oparcia i innych części fotela.

Oparcie

Oparcie jest najważniejszą częścią fotela dla gracza. Powinno ono być uformowane w kształt litery S z brzuszkiem w miejscu, w którym u osoby siedzącej kręgosłup lędźwiowy przechodzi w pręgo łup piersiowy. Warto jest również pomyśleć o fotelu z zagłówkiem, który jest mniej krytycznym elementem konstrukcji, ale pozwala na chwilę oddechu dla karku w czasie dłuższego skupiania się.