Trwa ładowanie proszę czekać ...

Urządzamy pokój dziecięcy

10 lipca 2020

Przed przystąpieniem do urządzania dziecięcego pokoju dobrze jest zastanowić się nad tym jakie są potrzeby dziecka. Uwzględnić należy to, czy maluch potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł się uczyć, czy też niezbędna jest mu przestrzeń pozwalająca na rozwijanie własnych pasji. Przestrzeń zawsze powinna być dopasowana do wieku. Koniecznie trzeba również postawić na te kolory, które dziecko lubi. To najprostsze sposoby na to, aby dziecko w swoim pokoju czuło się naprawdę dobrze.

zabawki

Szukaj inspiracji

Chcąc urządzić pokój dziecka, warto poszukać inspiracji na aranżację w Internecie. Warto przejrzeć blogi prowadzone przez pasjonatów wnętrz. Miejscem pełnym ciekawych pomysłów są również profile w mediach społecznościowych. Inspiracji szukać można też w katalogach produktowych. Czerpać można także w pokoi wystawowych, które znaleźć można w wielu sklepach meblowych. Pozostają również programy telewizyjne poświęcone urządzaniu wnętrz.

Zatroszcz się o bezpieczeństwo

Pokój dziecka powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym. Urządzając go, koniecznie trzeba zadbać o to, aby gniazdka kontaktowe były chronione specjalnymi zaślepkami. Meble należy przymocować do ścian. W pokoju dziecięcym nie powinny znajdować się wykonane ze szkła, ciężkie przedmioty. Okablowanie należy ukryć, wykorzystując do tego celu na przykład listwę ochronną.

Pokój dostosowany do wieku dziecka

Wybierając meble, trzeba pamiętać o tym, aby były one dopasowane zarówno do wieku, jak i wzrostu dziecka. Urządzając pokój, warto zatroszczyć się o to, aby przestrzeń korzystnie wpływała na rozwój pociechy.