Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fotel dla gracza

6 marca 2017

Jednym z najbardziej niedocenianych elementów zestawu do gier jest zawsze fotel dla gracza. Gracz komputerowy spędza czas na siedzący, przez co to w głównej mierze właśnie od fotela będzie zależało, jak bardzo komfortowo będzie się czuł. Postawa w pozycji siedzącej wpływa na samopoczucie, ale też na zdrowie. Fotel należy świadomie dopasowywać do naszych preferencji oraz do posiadanego przez nas sprzętu.

W sklepach do wyboru mamy klasyczne fotele biurowe lub fotele przeznaczone specjalnie dla gracza. Wśród nich znajdziemy między innymi produkty firm DXRacer, AKRacing i Arozzi. Najważniejsze będą nasze oczekiwania, ponieważ fotele gamingowe mogą nas kosztować nawet ponad 1000 złotych. Fotele biurowe zazwyczaj dostępne są w szerszych przedziałach cenowych, ale dużo zależy tutaj od jakości. Naszym celem oczywiście jest wygoda, a nie etykietka na fotelu.

Najlepiej jest testować fotel na żywo. Test wykonany własnym ciałem w najlepszy sposób pozwoli nam zorientować się, czy jest to dla nas dobre rozwiązanie. Co więcej, nie będziemy tego fotela wymieniać za często tym bardziej, jeśli jesteśmy młodymi graczami i na fotel zbieraliśmy z kieszonkowego czy prac dorywczych. fotel dla gamera​Najbardziej musimy zwracać uwagę na jakość wykonania foteli. Czasami już na wystawie wyglądają nieoptymalnie, co jest zapowiedzią, że za niedługo będzie z nimi realny problem i mają skłonność do awaryjności.

Ceny

Nie ma tanich foteli dla graczy, ponieważ są to propozycje specjalistyczne. Konieczne jest stworzenie produktu ergonomicznego spełniającego określone kryteria, przez co można znaleźć fotele w cenie poniżej 1000 złotych, ale to jest właśnie granica, wokół której będą oscylowały ceny typowych foteli. Jest to inwestycja zazwyczaj warta swojej ceny, ponieważ zachowanie prawidłowej pozycji będzie bardzo pomagało w zachowaniu przez nas odpowiedniej pozycji.

Warto zwrócić także uwagę na tak zwane stacje gamingowe. Fotel jest dla nich tylko jednym z elementów, ponieważ w stacji zakłada się, że zwykłe biurko zostanie wymienione na coś bardziej odpowiedniego dla gracza. W takiej stacji będziemy mieli oczywiście odpowiednie miejsc na fotel, ale także miejsce na nawet trzy monitory, głośniki, odpowiednie podstawki na klawiaturę i mysz.