Trwa ładowanie proszę czekać ...

Regulacja fotela dla gracza

2 marca 2017

Fotel dla gracza powinien posiadać szerokie możliwości w zakresie regulacji, a wszystko dla właściwej wygody i komfortu. Absolutnym minimum jest odpowiednia regulacja wysokości i prawidłowego odchylenia oparcia, a powinniśmy mieć też możliwość właściwego regulowania podłokietników, regulacji profilu oparcia, jak również regulacji głębokości siedziska. Ciało każdego gracza zbudowane jest trochę inaczej i sama regulacja wysokości, chociaż niezwykle istotna, nie wystarczy do odpowiedniego dopasowania fotela do potrzeb każdej osoby. Odpowiednio wyregulowany fotel zabezpieczy nas przed bólem pleców w wyniku dłuższej gry, a podłokietniki zapewnią odpowiedni komfort dla ramion i dłoni. Możliwość obracania się na fotelu nie ma wpływu na naszą wygodę, ale jest cechą bardzo praktyczną.

Materiał na obicie

Fotel będzie wygodny tylko wtedy, kiedy do jego stworzenia zostaną użyte odpowiednie materiały. W przypadku krzeseł dla graczy mamy całkiem spore spektrum potencjalnych wyborów. Możemy postawić na skórę naturalną lub ekologiczną, alcantarę i tkaniny zamszopodobne, włókna karbonowe lub siatkę nylonową. Gracze powinni raczej unikać foteli tekstylnych wykorzystywanych powszechnie w biurach. Zdecydowanie najlepszą opcją jest z kolei skóra naturalna oferowana fotel regulacja​m.in. przez firmę Noblechairs. Jest to niestety rozwiązanie drogie, więc można się posiłkować skórą ekologiczną. Fotele Vertagear są bardzo dobrą alternatywą. Takie fotele szybciej się przecierają, ale łatwiej się je czyści.

Alcantara i podobne materiały to zwykle cecha foteli trochę droższych. Tkaniny są tańsze, lepiej odprowadzają pot, ale za to trudniej się je czyści. Fotele Genesis to ich dobry przykład. Z kolei siatka nylonowa to opcja zdecydowanie mało wytrzymała, ale za to bardzo wygodna i świetnie odprowadzająca pot.

Jakość wykonania

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania są w naturalny sposób związane z jakością wykonania fotela. Jakość wykonania to stosunkowo szeroka kwestia, która dotyczy samego projektu fotela, doboru podzespołów, staranności wykonania elementów, jak i kontroli jakości przed sprzedażą. Fotel dotrze do nasz w formie rozłożonej, więc łatwość i skuteczność jego złożenia także będą elementem jakości wykonania. Miłym dodatkiem jest zawsze instrukcja składania fotela dostępna na Youtube. Dużo oczywiście zależy od nas, więc fotel montować należy powoli i spokojnie. Pośpiech jest złym doradcą, bo łatwo można zerwać gwint śruby mocującej. Im staranniej poskładamy fotel, tym będzie on wygodniejszy i tym dłużej będzie nam służył.