Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki wybrać fotel dla gracza?

10 marca 2017

Kiedy oglądamy turnieje dla graczy komputerowych, w oczy zawsze rzucają się fotele, na których siedzą. Siłą rzeczy my też chcielibyśmy mieć w domu takie fotele. Ich wygląd bywa naprawdę zjawiskowy. Pytanie tylko, czy są równie użyteczne, co estetyczne? Przyjrzyjmy się bliżej fotelom gamingowym.

Fotele przeznaczone do gier

Do gry potrzebny jest nam mocny komputer, dobry monitor, odpowiednie oprogramowanie i peryferia nadające Siudo rozgrywki na wysokim poziomie. Oprócz tego ogromne znaczenie ma jeszcze to, na czym siedzimy w czasie gry, ale także po prostu w czasie pracy. Nasze stanowisko musi być ergonomiczne i wygodne. Tym bardziej, jeśli spędzimy w tym miejscu kilka godzin. Producenci foteli biurowych nie zasypują gruszek w popiele i stworzyli specjalne propozycje właśnie dla graczy. Łatwo zauważyć, że wszystkie są do siebie dość podobne, jeśli chodzi o konstrukcję. Mają podobny kształt, podobne materiały i podpórki, takie same możliwości regulacji i można odnieść wrażenie, że produkuje je tylko jedna firma. Różnic oczywiście jest wiele, ale trzeba im się przyjrzeć trochę bardziej fachowym okiem.

Oczywistą oczywistością jest to, że wygodny, dobrze dopasowany do nas fotel jest ważny. To nie ulega wątpliwości. W praktyce ważne jest poszukiwanie fotel do gier​maksymalnej ergonomiczności, jakości wykonania, użycie odpowiednich materiałów oraz różne elementy dodatkowe. Konkretnych rozwiązań jest tutaj bardzo wiele i tak naprawdę każdemu z nich najlepiej byłoby się przyjrzeć w podejściu indywidualnym.

Konstrukcja foteli dla gracza – rama foteli

Typowy fotel dla gracza w typowej cenie około 1000 złotych posiada stalową ramę, ponieważ plastiki byłyby za mało wytrzymałe. Nie może to być jednak byle jaka konstrukcja,. Odpowiednią sztywność uzyskuje się poprzez właściwe proporcje rurek do kątowników oraz giętkich elementów płaskich. Zazwyczaj niestety trzeba zdawać się na renomę producenta, ponieważ nie ma możliwości podejrzenia wnętrza fotela. Wnioskować można oczywiście na podstawie wagi, która jest w stanie powiedzieć nam naprawdę dużo o danym modelu. Ciężar odpowiednio sztywnego modelu zawsze będzie mniej więcej taki sam niezależnie od producenta.