Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najważniejsze cechy laptopa dla gracza

22 marca 2017

Gdy zadajemy sobie pytanie o laptop idealny dla gracza, szybko odkrywamy, że nie należy ono wcale do najłatwiejszych. Oczywiście, sklepy ze sprzętem komputerowym nie przestają nas przekonywać, że w ich bogatej ofercie każdy gracz znajdzie coś dla siebie, nadmiar propozycji przyprawia jednak o zawroty głowy, a jednocześnie wcale nie rozjaśnia nam sytuacji. Warto zatem zmienić nieco pytanie i zastanowić się nad tym, jakie parametry mają kluczowe znaczenie dla graczy, a tym samym powinny być znakiem rozpoznawczym laptopa stworzonego z myślą o nich.

O pierwszym problemie można mówić już wtedy, gdy zastanawiamy się nad tym, czy lepiej wybrać laptop, czy też komputer PC. Nietrudno się domyślić, że tak jedno, jak i drugie rozwiązanie ma liczne zalety, a jednocześnie wcale nie jest wolne od wad. Laptop jest komputerem mobilnym, jego posiadanie nie ogranicza więc gracza. Niestety, należy liczyć się z tym, że jeśli ma sprawdzać się podczas rozgrywki, z pewnością nie będzie rozwiązaniem tanim. Nawet przy wysokim koszcie zakupu jego wydajność może być też niższa niż ma to miejsce w przypadku komputera stacjonarnego. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie warto się nim interesować, jego użytkownicy zwykle chwalą sobie bowiem tego rodzaju rozwiązanie.

Laptop nie zawsze może być zmodernizowany dokładnie tak, jak mamy na to ochoty, z drugiej strony jednak może okazać się niezawodnym sprzętem nawet, jeśli komputer dla gracza​sami nie mamy zbyt dużej wiedzy na temat składania komputerów. Jego posiadanie oznacza także spore oszczędności, co z pewnością można uznać za jego przewagę nad komputerami stacjonarnymi. Podczas zakupu laptopa dla gracza pewne parametry zasługują na to, aby poświęcić im szczególną uwagę. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście matryca, najlepiej więc, jeśli wyświetla ona obraz, który może pochwalić się rozdzielczością Full HD. Idealny laptop dla gracza ma od 15 do 17 cali, choć każde większe rozwiązanie jest także przyjmowane przez nich z dużym zainteresowaniem. Nie możemy zapominać także o znaczeniu, jakie ma procesor oraz karta graficzna. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im bardziej są one wydajne – tym lepiej. Bardzo ważnym elementem wyposażenia sprzętu tego rodzaju są też głośniki, dźwięk dobrej jakości jest bowiem podstawą sukcesu w większości gier i to nawet wówczas, gdy toczymy jedynie rozgrywki amatorskie. Podczas zakupu dobrze jest też zainwestować w podświetlaną klawiaturę oraz w technologię pozwalającą na odprowadzanie płynów z klawiatury.